Menu

Ironiczni Maideni

Nieoficjalny, fanowski blog zespołu legendy, czyli IRON MAIDEN. Jako, że jestem trochę nietypowy, dlatego blog może być prowadzony w dziwny i mało przewidywalny sposób. Pewne jest tylko, że będzie o Iron Maiden

Iron Maiden,czyli żelazna dziewica, czyli co to wszystko znaczy

stalowybilet

Dziś trochę historyczny wpis, ale nie spodziewajcie się bóg wie czego, bo ani ze mnie historyk, ani archeolog, ani tym bardziej literat. W każdym razie pomyślałem, że całkiem dobrze będzie wyglądał wpis o tym co znaczy sama nazwa najlepszego zespołu świata. Zatem jedziemy....

Iron maiden to w tłumaczeniu na język polski (tak wiem, że wszyscy to wiedzą bla, bla, bla) żelazna dziewica, czyli przedmiot będący przerażającym narzędziem tortur bardzo chętnie wykorzystywanym przez pewne grupy ludzi o bardzo radykalnych poglądach dotyczących zbrodni i kary. Od strony technicznej, dziewica z żelaza to skrzynia mniej więcej wielkości człowieka, która nabijana była od wewnątrz kolcami. W takim pudełku zamykano delikwenta mającego odbyć karę.

Jak łatwo można się domyślać, po zamknięciu wieka kolce wbijały się w człowieka nie powodując jednak śmiertelnych obrażeń. Nasi sprytni przodkowie w taki sposób dobierali długość i położenie cierni, żeby sprawiały one delikwentowi odpowiedni ból, nie powodując jednakże jego rozstania się z tym światem. Istnieją również poglądy, że "dziewice" służyły bardziej jako środek do egzekucji skazańca w sposób mało humanitarny. Prawdopodobnie służyły do obu tych celów i w zależności od efektu jaki chciano osiągnąć montowano dłuższe (albo inaczej rozmieszczone) kolce lub po prostu głębiej zamykano wieko. Jak już wspomniałem historyk ze mnie marny, dlatego nie cytujcie tego w szkole (no chyba, że znajdziecie odpowiednie źródło budzące zaufanie)

Maszynek tego typu chętnie używano do łaskotania czarownic, heretyków i podobnych im odszczepieńców, co wyjaśnia dlaczego właśnie Steve Harris postanowił nazwać tak swoją kapelę. Brzmienie i kontekst historyczny ma taka nazwa idealny jak dla zespołu heavy metalowego.Sami przyznacie, nieprawdaż?   

Wracając do samej żelaznej dziewicy, to jest to urządzenie dość legendarne, a jej wymyślenie przypisuje się Krwawej Mary, czyli Elce Batory, która za jej pomocą pozyskiwała krew do swoich kąpieli. Pewnie to taka sama prawda jak to, że Franc Maurer strzelał do papieża (cytując klasyka).

Na koniec mała grafika przedstawiająca iron maiden (z  wikipedii)

 

 

 

 

 

Wasted Years w Meksyku 2008/

stalowybilet

To wydarzyło się w Meksyku w 2008 roku. Jest to fragment filmu dokumentalnego pod znaczącym tytułem Flight 666. Zobaczcie sami na co jeszcze stać legendę:

WASTED YEARS 

Najsłynniejszy członek Iron Maiden.

stalowybilet

edek z iron maidenPokapowałem się właśnie, że na blogu o Iron Maiden koniecznie trzeba o nim napisać. Do tej pory była o nim wprawdzie niewielka wzmianka, ale to przecież nie wystarczy. Jeśli dowiedziałby się jak został potraktowany z pewnością bardzo by się wkurzył, czemu nie można się przecież dziwić. Jest on bowiem najsłynniejszym członkiem legendarnego Iron Maiden. Nawet ci, którzy nie znają go z imienia kojarzą jego oblicze.

Mowa oczywiście o Eddim - maskotce zespołu.

Eddiego zaprojektował Derek Riggs i zespół dał mu życie w 1980r na okładce albumu Running Free. Od tej pory Eddie już nie opuszczał kapeli.

Znane są jego liczne wcielenia, bo Edek lubuje się w częstych zmianach wyglądu, jednak zawsze jest rozpoznawalny. 

Eddie jest popularny do tego stopnia, że ma nawet swoje fanlkuby, że o stronie na facebooku nie wspomnę. Pojawił się nawet na prezerwatywach iron maiden!

O tak, Edek jest bez wątpienia najsłynniejszym członkiem zespołu.

Najlepszy kawałek Irons.

stalowybilet

Przedwczoraj przeprowadziłem mały plebiscyt, który miał na celu wyłonienie najlepszego, najbardziej miażdżacego kawałka kapeli.

Plebiscyt był mały ponieważ brałem w nim udział ja, mój kumpel i pies. Kumpel zagłosował na...właściwie on nie lubi Maidenów, więc powiedział "cenzura". Pies też nic nie mówił, ale najbardziej wyje na jednej piosence. Uznałem to za jego wybór.

Na szczęście był zgodny z moim, dlatego ogłaszam zwycięzcę.....................................................................................................

..........................................RUN TO THE HILLS..................

A TY? Co byś wybrał?

 

 

 

Iron Maiden czyli najlepszy zespół świata.

stalowybilet

Iron Maiden, to zespół heavymetalowy założony w grudniu 1975r. Zresztą po co ja to gadam? Iron Maiden to legenda, to religia, to bogowie metalu w swojej najpierwotniejszej wersji.

Zespól nagrał do tej pory, a jest to stan na 2013r, 15 albumów studyjnych i dalej nie dają żadnych oznak zmęczenia. Ciągle koncertują powalając na kolana kolejne, wypełnione po brzegi sale. Są sprawcami ekstazy tysięcy podstarzałych nastolatków i zgryzot ich żon i matek.

Ciągle ktoś nie kojarzy. To w takim razie zobaczcie bardzo ropoznawalny symbol zespołu - ich maskotka EDDIE na koszulce (oficjalnej)

eddie z iron maiden

© Ironiczni Maideni
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci